Jak Schudnąć 3 Kilogramy W 10 Dni?

Schudnij 3 kilogramy Coraz częściej słyszę rozmowy kobiet, które wymieniają się doświadczeniami dotyczącymi odchudzania. Widzę, że to teraz popularny temat. Znam panie, które nie mają poważnych problemów z nadwagą, chcą tylko schudnąć kilka kilogramów, żeby zmieścić się w stare ubrania.

Ostatnio dostałam maila z bardzo ciekawym pytaniem. Pewna dziewczyna zapytała mnie, jak szybko schudnąć 10 kg w 30 dni i czy coś takiego w ogóle jest możliwe. Przeczytajcie, co dokładnie do mnie napisała:

PYTANIE OD CZYTELNICZKI:

Cześć! Piszę do Ciebie mimo, że nie mam problemów z nadwagą. Co prawda może ważę trochę więcej niż powinnam w stosunku do wzrostu, ale wcześniej nie było to dla mnie poważnym problemem.
Ogólnie mogę powiedzieć, że ze swojego wyglądu zewnętrznego jestem zadowolona. W sumie chciałam zapytać, co trzeba zrobić żeby zrzucić 3 kilogramy w 10 dni?

Pytam, ponieważ zostałam zaproszona na uroczyste przyjęcie. Chciałam na nie włożyć sukienkę, którą kupiłam pół roku temu. Niestety okazało się, że jak ją dzisiaj przymierzyłam, to była zbyt obcisła. Nie wyglądam w niej już tak ładnie, jak wcześniej. Wobec tego chciałabym pozbyć się trzech kg w dziesięć dni, co muszę zrobić? Czy to jest w ogóle możliwe??

MOJA ODPOWIEDŹ:

Chcesz się dowiedzieć, jak szybko schudnąć? Wcale mnie to nie dziwi. Często piszą do mnie w tej sprawie kobiety, które jakiś czas temu kupiły sobie ubrania i teraz nie mogą się w nie zmieścić. Szczególnie jeśli chcą je założyć na specjalną okazję, jak np. przyjęcie. Tobie zostało 10 dni i chcesz się dowiedzieć jak do tego czasu zrzucić 3 kg.

Z przyjemnością mogę Ci powiedzieć, że mam dla Ciebie dobrą wiadomość.

To jest możliwe, ale nie do końca. Oczywiście nie pozbędziesz się tkanki tłuszczowej w 10 dni, bo to jest po prostu niewykonalne. Żadne techniki Ci w tym nie pomogą i w tej kwestii akurat nie możesz nic zrobić.

No dobrze, po tych dołujących informacjach powiem Ci coś, co Cię na pewno rozweseli.

Schudniesz 3 kilogramy w 10 dni, ale nie pozbędziesz się tkanki tłuszczowej. Już wyjaśniam, dlaczego tak jest. Na początku odchudzania, pierwsze 2 albo 3 zrzucone kilogramy, to sama woda. Organizm zaczyna pozbywać się niepotrzebnych zapasów wody.

Pomogę Ci pozbyć się 3 kilogramów, ale raczej tkanka tłuszczowa pozostanie nienaruszona. To jest zbyt mało czasu, żeby spalić tłuszcz. Nie wiem, czy Ci o wystarczy, żeby zmieścić się w sukienkę. Wszystko zależy od jej kroju.

Jeżeli zależy Ci na zrzuceniu trzech kilogramów, to tak naprawdę nie ma znaczenia, jaką metodę odchudzania zastosujesz. Wynika to z tego, że będziesz się wyzbywała zapasów wody, a nie tkanki tłuszczowej.

Jednak mam dla Ciebie kilka propozycji:

Nie musisz odmawiać sobie jedzenia, ale zacznij się zdrowo odżywiać. Oczywiście to ile zjesz kalorii ma jakieś znaczenie, ale najważniejsze jest to, czy są one wartościowe, czy nie. Wiadomo, że 1200 Kcal składających się z chleba i słodyczy ma mniejszą wartość niż 1200 Kcal samych warzyw i owoców.

Pamiętaj, że na diety szkoda czasu. One są mało skuteczne, a nawet jeśli uda Ci się schudnąć, to po zakończeniu diety szybko wrócisz do starej wagi. Zaraz powiem Ci, dlaczego diety są tak naprawdę nieskuteczne.

Ważne Jest Żebyś Najadła Się Do Syta, Ale Nie Objadała Się Pustymi Kaloriami

Oto kilka produktów spożywczych, których na pewno powinnaś unikać. Przede wszystkim napoje gazowane, mleko, alkohol, czekolada, cukierki i wszystkie energetyczne napoje.

Jeśli chcesz przyspieszyć swoją przemianę materii, to częściej pij kawę bez cukru. Pamiętaj jednak, że z kawą nie powinno się przesadzać. Myślę, że 3 filiżanki dziennie, to taka optymalna ilość.

Ćwiczenia aerobowe na pewno pomogą spalić Ci zbędne kalorie. No ale pamiętaj, to że będziesz dużo ćwiczyła nie znaczy, że dużo schudniesz. Ważne jest też sposób w jaki będziesz je wykonywała. Uważaj też za co się zabierasz, bo przez niektóre ćwiczenia możesz przytyć.

Przede wszystkim pij dużo wody. Dzięki niej nie będziesz tak odczuwała głodu, a Twój organizm się nie odwodni.

Mam dla Ciebie jeszcze jedną ważną radę.

Nigdy nie licz dokładnie kalorii. Logiczne jest, że jeśli chcesz schudnąć, to musisz spalać więcej niż zjadać. Ale obliczenia, które zazwyczaj wykonujemy są nieobiektywne. Odchudzanie i liczenie kalorii jest dużo bardziej skomplikowane niż Ci się może wydawać.

Pewnie zastanawiasz się teraz, dlaczego liczenie kalorii nie przynosi żadnych efektów.

Wszystkie przeliczniki zakładają, że osoba, która chce pozbyć się nadwagi w ciągu dnia spala tylko tłuszcz. Ale to jest tak naprawdę niemożliwe. W ciągu całego aktywnego dnia, spalamy również wodę i inne wartości odżywcze. To właśnie dlatego liczenie kalorii jest zupełnie bez sensu i nie daje żadnych rezultatów.

Poza tym na kalorie nie można patrzeć zawsze tak samo. Inaczej powinno się traktować te z hamburgera a inaczej te pochodzące z sałaty, czy jabłka.

Teraz już pewnie wiesz, że odchudzanie wcale nie jest takie proste. Znam kobiety, które cały czas bezskutecznie się odchudzają. Ja osobiście wycierpiałam wiele zanim udało mi się uzyskać upragnioną wagę. Wypróbowałam chyba wszystkiego, byłam bardzo zdeterminowana. W końcu udało mi się osiągnąć swój cel. Teraz nie mam najmniejszych problemów z wagą. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak udało mi się zrzucić zbędne kilogramy, to kliknij w poniższy link:

książka o odchudzaniu

Leave a Comment

Previous post:

Next post: