Jak Skończyć Z Objadaniem Się?

sztuka mówienia nie dziękujęDlaczego nie potrafisz odmawiać jedzenia? Odchudzanie wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Musisz nie tylko kontrolować, co i kiedy jesz, ale również regularnie trenować. Musimy również kontrolować swój apetyt, co wiąże się z częstym odmawianiem posiłków życzliwych nam osób. Na pewno przyznasz mi rację, że to wcale nie jest takie łatwe. Poniżej dowiesz się, dlaczego tak trudno jest nam odmawiać.

Nie chcemy odmawiać osobą, które są dla nas życzliwe. Chcemy się dopasować do tłumu. Jedzenie zawsze jest podstawą na urodzinach, imieninach, świętach i wszelkiego rodzaju imprezach.

Powiedz „nie” i bądź przygotowana na wyjaśnienia „dlaczego?”.

Ale czy powinnaś odpowiadać na to pytanie, jeśli nie chcesz?
Łatwiej jest nam odmówić, jeśli jesteśmy bardzo mocno zaangażowani w nasze odchudzanie. Jeśli uświadomisz sobie, ile jest powodów żeby powiedzieć nie, to będzie Ci dużo łatwiej, to zrobić bez żadnych wyrzutów sumienia.

Musisz odmawiać jedzenia i picia, jeśli naprawdę chcesz schudnąć. Powinnaś kontrolować to, co jesz i ograniczać spożywanie nadmiaru kalorii.

Liczenie kalorii i kontrolowanie jedzenia, wcale nie zajmuje tak dużo czasu. W gruncie rzeczy, to jest naprawdę bardzo łatwe. Jeśli nie do końca wiesz jeszcze, co powinnaś jeść, a czego unikać, to możesz sobie wypisać, która żywność jest zdrowa, i co zawiera białko, a co węglowodany.

Będąc na diecie, powinnaś umieć odmawiać sobie pewnych pokarmów. Owszem możesz sobie pozwolić, co jakiś czas na to, co bardzo lubisz, ale nie powinno to być zbyt często. Jeśli często będziesz komuś odmawiała, to z czasem nie będziesz miała z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia. Pamiętaj praktyka czyni mistrza.

To, że nie jemy pewnych rzeczy i ograniczamy spożywanie pewnych potraw, to nie znaczy, że jesteśmy inni albo gorsi. Tak naprawdę jesteśmy tacy sami jak nasi przyjaciele i rodzina. Jeśli nauczysz się odmawiać, to spełnisz swoje marzenie o szczupłej sylwetce i będziesz się czuła dużo lepiej.

Dietetycy zalecają, żeby na niewygodne pytania odpowiadać krótko i zdecydowanie, „nie, dziękuję”.

Poniżej znajdziesz kilka przykładowych pytań, na które od razu powinnaś powiedzieć „nie”.

1. Czy masz może ochotę na serowe ziemniaczki?

2. Chcesz jakieś herbatniki do kawy?

3. Może masz ochotę na lampkę wina?

4. Może chcesz coś jeszcze od obiadu?

5. Mam trochę sernika, chcesz?

6. Chcesz batonika?

7. Może napiszesz się ze mną coli?

8. Masz ochotę na deser?

9. Chcesz dostać coś jeszcze do jedzenia?

10. Może masz ochotę na frytki, albo hamburgera?

11.Może myślisz że tabletki na odchudzanie Ci pomogą?

Jeśli uważasz, że ten posiłek ma za dużo kalorii, albo jest niezdrowy, to dopowiedź od razu „nie, dziękuję”.

Po prostu “Nie, dziękuję.” I nic więcej.

Odmawiania, to wcale nie jest taka prosta sprawa. Boimy się, że takim zachowaniem możemy urazić gościnnego gospodarza. Naszym zdaniem jeśli powiesz, że jesteś na diecie i zwracasz uwagę na to co jesz, to on na pewno się nie pogniewa i zrozumie Cię. Takie zachowanie jest na pewno lepsze niż jakieś dziwne wymówki i unikanie odpowiedzi na pytanie, dlaczego nie chcemy jeść. Jeśli mimo wszystko, chcesz przemilczeć to, że jesteś na diecie możesz usprawiedliwić się w następujący sposób.

Boli mnie dzisiaj żołądek.

Często mam zgagę, a bardzo nie lubię tego uczucia.

Jedzenie bardzo ładnie wygląda. Może skuszę się później.

Cały czas jestem syta po poprzednim posiłku.

Teraz nie jestem głodna, ale może mogę zabrać coś ze sobą do domu.

Nie mogę za dużo jeść po lekach, które ostatnio zapisał mi mój lekarz.

Pamiętaj, żeby odmawiać grzecznie i zawsze chwalić, to co gospodarz Ci proponuje. W ten sposób na pewno go nie urazisz, a Twoja figura na tym nie ucierpi.

Planuj z wyprzedzeniem, co będziesz jadła.

Planowanie posiłków, to bardzo motywująca metoda, zwłaszcza jeśli często spotykasz się ze swoimi znajomymi. Jeśli przed wyjściem zjesz planowany posiłek, to nie będziesz miała oporów, żeby odmówić zjedzenia posiłku ze znajomymi. No i na pewno nie będziesz miała wyrzutów sumienia.

Możesz również dyskretnie poinformować gospodarza spotkania, że jesteś na diecie i nie chcesz, żeby proponował Ci przy wszystkich coś do jedzenia. Po prostu daj mu do zrozumienia, że jest to dla Ciebie niewygodna sytuacja i wolałabyś jej uniknąć. Pamiętaj tylko, że nie możesz przyjść z taką prośbą do osoby, która sama próbuje się odchudzać i jest na diecie.

” Nie dziękuję” . Te słowa z czasem nie będą dla Ciebie już takie straszne. Dietetycy radzą, żeby po prostu wymawiać je automatycznie i nie mieć z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia. Jeśli chcesz szybko schudnąć i utrzymać swoją wagę to kliknij w link poniżej aby dowiedzieć się więcej.

oferta książki

Leave a Comment

Previous post:

Next post: