Co Ma Genetyka Wspólnego Z Odchudzaniem?

dlaczego jesteś otyłaCoraz więcej badań potwierdza fakt, że genetyka ma wpływ na naszą wagę. Wiadomo, że niektórym osobą odchudzanie przychodzi bardzo łatwo. Inni natomiast robią wszystko co mogą a i tak nie udaje im się za wiele osiągnąć. Mimo tego wielu topoption genetyków uważa, że nie powinniśmy się poddawać. Nasze geny na pewno odpowiadają za nasz wygląd zewnętrzny, np. kolor naszych oczu, włosów i wygląd cery. Na wagę na pewno też wpływa, ale w takim stopniu, że możemy jeszcze coś zmienić. Możesz chudnąć szybciej lub wolniej, ale zawsze masz szansę osiągnąć sukces.

Czy to przypadek, że otyłość występuje rodzinnie?

Pewnie nie raz widziałeś rodzinę w której większość osób była otyła. Tłumaczą się tym, że mają ciężkie kości i tyją szybciej niż inni ludzie.
Łatwo jest Ci pewnie zauważyć, że mają nadmiary tkanki tłuszczowej w tych samych miejscach, np. na brzuchu, albo w okolicy ud. Wiele cech naszego wyglądu jest przekazywana genetycznie dlatego naukowcy uważają, że z wagą jest dokładnie tak samo.

Jeśli różnymi się czymś od naszych rodziców, to znaczy, że w naszych genach doszło do zmieszania cech naszych przodków, np. babci, albo prababci. Czasami tak się zdarza. Wobec tego to nie jest przypadek, że jeśli matka jest otyła, to jej dzieci z czasem też mają problemy z nadwagą.

Nasze geny mają duży wpływ na wygląd zewnętrzny naszego ciała. Jeśli uważasz, że w twoim przypadku doszło do mutacji jakiś genów, to możesz zrobić specjalne badania. Niedawno naukowcy wykonywali badania nad chromosomami, które odpowiadają za budowę i ilość naszej tkanki tłuszczowej.

Z badań wynikało jednoznacznie, że przy kombinacji pewnych genów dochodzi do tego, że stajemy się osobami otyłymi nie mając na to większego wpływu. Takim osobom udaje się schudnąć dopiero wtedy kiedy często ćwiczą i są na diecie dłużej niż przeciętny człowiek. Oni po prostu muszą poświęcić sie bardziej żeby zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Czy teraz możesz zrzucać winę za naszą otyłość na geny?

Teraz kiedy badania potwierdziły, że geny mają istotny wpływ na naszą wagę, wiele osób usprawiedliwia tym swoją otyłość. Robią to, pomimo tego, że w ich przypadku dieta mogłaby bardzo dużo zmienić. Jest to dla nich zwykła wymówka.

Najczęściej za ich otyłość odpowiada niezdrowy tryb życia, brak ruchu oraz ćwiczeń odchudzających i nieprawidłowe odżywianie. Takie zachowanie jest zupełnie bez sensu. Wystarczyłoby zmienić kilka nawyków, a zbędne kilogramy zaczęłyby znikać.

Nawet jeśli czyjś organizm gromadzi bardzo dużo wody a ta osoba ma ciężkie kości, to nie powinna się poddawać i tkwić w starych przyzwyczajeniach. Na pewno zmiana trybu życia poprawiłaby jej wygląd i pomogłaby uporać się z problemami z wagą.

Naukowcy uważają, że genetyka może utrudniać odchudzanie. Ale to nie znaczy, że nie możemy już niczego zmienić. Po prostu nasz organizm może wymagać więcej pracy niż u przeciętnego człowieka. Nawet jeśli nie uda nam się tak od razu schudnąć, to powinniśmy próbować. Może zyskać na tym nasze zdrowie i samopoczucie.

Jeśli zaczniesz się zdrowo odżywiać, to z czasem Twoja waga spadnie, a wtedy na pewno będziesz z siebie dumna.

Poza tym zadbasz o swoje zdrowie. Będziesz miała mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na choroby serca i cukrzyce. Wyobrażasz sobie jaka będziesz z siebie dumna jeśli po jakimś czasie będziesz mogła sobie kupić sukienkę w mniejszym rozmiarze.

Pamiętaj, że genetyka wpływa na Twoją wagę, ale Ty powinnaś zrobić wszystko, żeby z nią walczyć. Jeśli będziesz cierpliwa i wytrwała, to na pewno uda Ci się osiągnąć sukces.

Dobrze, że naukowcy tak dużo czasu poświęcili badaniom genetycznym. Dzięki temu wiesz, że nie wszystko stracone i możesz jeszcze osiągnąć swoją wymarzoną wagę. Pomyśl o tym jak fajnie byłoby być szczupłą i o ile zdrowsza byś była. Takie myśli powinny Cię zmotywować do działania. Jeśli jesteś gotowa na zmiany w swoim życiu to jestem tutaj by Ci pomóc. Napisałam książkę, dzięki której będzies mogła nie tylko schudnąć, ale także utrzymać swoją wagę na zawsze. To wszystkoe bez głodzenia się lub ciężkich ćwiczeń. Kliknij w obrazek poniżej aby dowiedzieć się więcej.

oferta

Leave a Comment

Previous post:

Next post: